неділя, 3 грудня 2017 р.

А у нас іменинник!

На Тімені іменини ми пекли коровай,
Коровай, коровай, коровай!
Отакий низини,
Отакий вишини,
Отакий ширини,
Отакий вузини.

Коровай, коровай
Кого хоч вибирай!



Ліплення

Тема. Бублики для друзів. 
Мета: вчити дітей ділити пластилін на декілька частин, скочувати пластичні матеріали долоньками на дощечці; знайомити дітей зі способом зображення предметів округлих форм; закріплювати вміння ліпити знайомі предмети, користуючись засвоєним прийомом ліплення; розвивати моторику рук; викливати бажання в дітей ліпити.




вівторок, 28 листопада 2017 р.

Театралізоване дійство "Ходить гарбуз по городу"


Малювання

Заняття на тему: Небезпечка цукерка
Мета: вчити дітей зображувати предмет, який складається із прямокутної та трикутної форм; учити ритмічно наносити прямі лінії на тло; розвивати увагу, спостережливість; виховувати акуратність у роботі.





середа, 22 листопада 2017 р.

Відгадування загадок




Ігри з мозаїкою


Мета:
- Формувати знання дітей основних кольорів, порівнювати предмети за розміром. 
- Розвивати у дітей мислення, пам'ять, розвиток дрібної моторики рук.
- Розвивати уяву і творчість дітей.








Дидактична гра "Назви колір"

Мета: 
  • навчити розрізняти і називати основні і відтінкові кольору предмета; вчити групувати предмети за кольором;
  • розвивати вміння аналізувати, порівнювати та класифікувати.








середа, 1 листопада 2017 р.

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Малювання

Заняття на тему: Гриби
Мета: викликати в дітей позитивні емоції, вчити малювати одним із прийомів малювання - штампуванням; виховувати естетичні почуття, акуратність, любов до природи.


середа, 25 жовтня 2017 р.

Дитина в природному довкіллі

Заняття на тему: "Що нам осінь принесла"


Заняття: Сенсорно-пізнавальний простір

Гра «Більше, менше, стільки ж»



Осіння прогулянка

ОСІНЬ
Осінь, ліс зашелестів,
Опадає листя.
Ліс накинув кожушок
Золотистий.
Відлітають вже птахи,
І пісень не чути
Забуваються стежки
В ліс забутий.

Літературна скринька

Конспект заняття на тему: Розповідання української народної казки Рукавичка


Тиждень вшанування пам'яті В.О. Сухомлинського



вівторок, 3 жовтня 2017 р.

Тиждень знань з правил дорожнього руху

Інтегроване заняття Дитина в соціумі та Мовлення дитини

на тему: «Ми любимо мандрувати»
Мета: продовжувати знайомити дітей з різними видами транспорту, вчити правильно поводитись у громадському транспорті; викликати у дітей почуття вдячності та поваги до водіїв громадського транспорту, що перевозять пасажирів, розвивати мовлення дітей, мислення, увагу, пам’ять; виховувати вміння дотримуватись під час проїзду загальноприйнятих морально-етичних правил та правил безпеки. Вчити дітей конструювати транспорт з конструктора.
Обладнання: іграшкові машини, пласкі макети різних видів громадського транспорту. Зразки транспорту складені з конструктора.
Словничок: автобус, тролейбус, трамвай, водій.
Попередня робота: розглядання із дітьми ілюстрацій із зображенням різних видів громадського транспорту, спостереження за транспортом, сюжетно-рольова гра «ми їдемо, їдемо». Конструювання транспорту з конструктора.
Хід заняття.
І. Вступна частина.
Розпочинаю заняття читанням загадки:
Діти, послухайте загадку:
Хто в садочок вас розбудить?
Хто до себе приголубить?
Помилитись не боюся,
Це ріднесенька …… (бабуся)

         Так, звичайно, це ваші бабусі. Вони сумують за вами та радіють, коли ви приходите до них. Напевно, і ви, дітки, також полюбляєте відвідувати своїх бабусь?
         Скажіть, а у кого із вас бабуся живе далеко?
         Яким транспортом ви дістаєтесь до неї? (автобусом, поїздом)
         Хто вас везе до бабусі? (водії)

ІІ. Основна частина заняття.     
1.                А от у одній казці мені зустрівся вовк, який не вміє добре поводитись в автобусі. Ось послухайте, що він зробив.
Читання вірша «Вовчик-пасажир»

Вовчик-пасажир
Вовк в автобусі усівся,
На сидінні примостився.
Із кишені ручку взяв –
Спинку всю розмалював.
Ще посунувся на крок,
Написав: «Тут їхав ВОВК!».
-Чим, ти, вовчику, гордуєш?
Ти псуєш, а не малюєш!

А ви зустрічали зіпсовані крісла в транспорті? Мабуть, цей вовк там теж їхав. Але ж ви зовсім не такі, правда?
2.                Фізкультхвилинка «Веселі пасажири»
1)                Діти надягають макети транспорту на шию та «їдуть» по колу і при цьому відтворюють рухи водія, звуки машини.
2)                Діти поділяються на 2-3 групи з водієм  та пасажирів. Кожен «водій» везе «пасажирів» до свого будиночка (це може бути стілець). Діти імітують різні рухи  повторюючи їх за вихователем.

3.                Розповідь вихователя.
         Якось одна дівчинка їхала з мамою до своєї бабусі. В автобусі було дуже тісно. Маленьку посадили на сидіння, але вона почала вередувати:
-         Не хочу тут сидіти, хочу під віконцем!
А під вікном сидів старенький дідусь. Довелося йому встати та поступитись дівчинці місцем. Сам же він умостився на самому краєчку, бо дівчинка стала на сидінні на коліна, крутилася і ледь не забруднила дідусеві брюки. Тут автобус загальмував і дівчинка опинилась на підлозі.
-         І чому ти не трималася та крутилася? – докоряла дитині мама.
4.                Запитання за текстом.
Як ви вважаєте, які правила поведінки порушила дівчинка?
Чому в транспорті необхідно триматися?
5.                Конструювання транспорту дітьми за допомогою конструктора.
6.                Запитання.
Який транспорт ви конструювали?
Якого кольору автобус?
Хто веде автобус?
Скільки пасажирів у автобусі?
Який потяг?
Скільки вагонів у потязі?
ІІІ. Підсумок заняття:
Як слід поводитись у транспорті? ( У транспорті треба поводитись чемно, бути привітним, не псувати сидіння та одяг інших пасажирів.)
Чи подобається вам конструювати транспорт за допомогою конструктора.